obrzeże eko bord cena

Punchbowl, Uttar Pradesh 158.00 ₹
DanielleMit
Posting for 2+ years See all ads
Contact details

Usefull tips

  • Posted2 years, 7 months, 21 days ago
  • Description

Trawnik absorbuje znaczną frakcja parku. Przez wiele lat usiłowałam ten mój trawniczek utrzymać w jakiś ramach, tak ażeby nie wstępował mi na rabatki. Przyznam, że batalia bywa niepłynna :) Traktowałam już kilka gatunków obrzeży do trawników i o nich dzisiaj wam wpiszę.

obrzeża trawnikowe


Jakiś czas zastanawiałam się, rewidowałam półki sklepowe. Skłoniłam małżonka i wyrządził mi obcinak do trawnika, urządzenie rzeczowe pod warunkiem że się dysponuje dużą liczbą wolnego czasu i zacną formą fizyczną. Z jednym i z przeciwnym u mnie krucho. Kupowałam w końcu do parku obrzeża plastikowe, ciemnobrązowe.

plastikowe obrzeża trawnikowe

Wkopywanie egzystowało pracowite, trzeba tak wkopać ażeby obrzeże istniało równe z gazonem, wtedy nie ma ambarasu z koszeniem trawnika i widok plastyku nie kłuje w oczy, od konkretnego adresu rabaty trzeba odsunąć nieco ziemię, wtedy darń nie przerasta na rabaty. Przez dwa okresy byłam wesoła, jednak po jakimś czasie obrzeże się zapada i trzeba je wykopywać.


użytkowane obrzeże trawnikowe


Pochodził czas na odmiany. Wariant nie jest niewymyślny. W marketach budowlanych i na Allegro jest znaczny typ. Zastanawiałam się nad palisadą. Na pewno posiadała bym uproszczone zbieranie trawnika kosiarką, nie trzeba przy nich wykorzystywać podkaszarki. Skraj palisady jest dosyć potężny i można po nim naruszyć kołem kosiarki, jednak plastiku niczym nie ukryję, koszt 1mb wynosi średnio ok 10 zł.

plastikowa palisada na obrzeża trawnikowe

Raczej morowym rozwikłaniem było by ufundowanie obrzeża EKO-BORD, wydatek 1m ok 13 zł.

No tak wydatki niestety mają decydujące znaczenie. Zastanawiałam się nad jakąś kostką, kamieniem, murkiem, może granitem albo obrzeżem betonowym. Kłopot tkwi w tym że ja moje rośliny często przesadzam. Tak to już jest, kupię małe sadzonki, wsadzam tam gdzie wydaje się że będzie dobrze. Jak jest zacnie to sadzonka prędko staje się dorodną rośliną i robi się trochę niemało. Czasami zdarzy się że sadzonka przez okres ani drgnęła i trzeba zmienić jej miejscówkę. Po namyśle dochodzę do morale że moje obrzeża muszą też być mobilne. Tak zrodził się plan na przyjemne kamieniste obrzeża. Stare plastikowe obrzeża wywyższyłam (wyjęłam trochę z masie) od konkretnego adresu rabaty, tak ażeby opuszczały nad trawnik. Na trawnik, wzdłuż obrzeży położyłam smagłą folię (żeby wilgotna zaprawa nie wsiąkała w glebę), na folię położyłam agrowłókninę P50 (grubą) zmoczoną w mrozoodpornej zaprawie do glazurze,. Zaprawa powinna posiadać konsystencje śmietanki.

przygotowanie zaprawy na obrzeża trawnikowe

Na wierzch wysypałam małe kamienie polne

kamienie polne na obrzeża trawnikowe

Wklepałam w zaprawę, żeby się ułożyły.

konstruowanie kamieni na agrowłókninie zatopionej zaprawą betonową

Poczym pryskałam je grubo piachem, aby przykryć całkiem zaprawę.

wysypanie piachu na tyle obrzeże trawnikowe

Konkretnie uklepałam, aby piasek przykleił się do zaprawy między kamieniami.

zapełnienie piachem właz między kamykami

Na drugi dzień po przestaniu prac, pędzlem zmiatam nadmiar piachu. Tak przygotowywane obrzeże przetrwało u mnie rok, jest w perfekcyjnym stanie. Można po nim spacerować, jednakże ze względu na lekką kondycję wykonuję to z rozwagą.

zdejmujecie dostatku piasku z obrzeża trawnikowego

Wiosną miałam znów transformowane rabaty. Obrzeże amputowałam zjadliwym kutrem i przeciągnęłam po trawniku w oryginalne obszary.

ruchliwość obrzeży trawnikowych

Wydatek 6 mb takiego obrzeża, fundując że wszystko trzeba nabywać,
- 1/2 worka zaprawy 8 zł
- folia budowlana 12 zł
- agrowłóknina 7.2 zł
- kamień 40 zł

When you loved this post in addition to you would like to get more details regarding obrzeże eko bord opinie i implore you to go to the site.

Ad id: 41

Usefull tips

Related Ads